23 Mar 2010

Üstü tozlanmayacak kadar ağrılı kelimeler...

Tanıdık bir koridora girmek üzereydim,tanıdık bir kokuda karşılamak üzereydi otomatik kapısı açılırken...
İçeride yüzlerini daha önce hiç görmediğim ama müthiş bir yorgunluk ifadesi taşıyan birbirinden farklı insanlar oturuyordu.Sıra yoktu,sadece odaya girip söylemem gerekiyordu ve o da beni bir önceki seferde olduğu gibi işlem yapmaya yönlendirecekti.Elimde nüfus kağıdı gittim yarı yuvarlak penceresi bulunan yere.
Birkaç dakika sonra ''eşiniz işten mi ayrıldı'' diye sordu,bense bana çok doğal ama karşımdaki bıyıklı adama çok anormal gelen bir cevap verdim ''bilmiyorum''.''Nasıl bilmiyorum'' dediğinde,zaten sinirlerimin kat sayısı tavana ermeye yüz tutmuşken ''boşanıyorum da'' dedim.Sigortasının gözükmediğini,ayrılmış olabileceğini,vs vs vs işlemler ile ilgili bir ton ıvır zıvır daha...Tamam dedim sen kaydı yap,ne gerekiyorsa yaparım.Oldukça emin bu cümleyi söylerken gözlerimin dolu dolu olduğunu ve boğazıma kocaman bir düğüm oturduğunu farkettim.

Baba;kendim için yakıştıracak birini bulamadığım ve oğlumda da aynı yakıştırmayı yapamadığım sıfat...

Bir sürü hasta çocuk,serumlar,oksijen maskeleri ki biri oğlumun küçük suratında,giren çıkan hemşireler,ağlayan bebekler,emzirme odası arayan ama maalesef bulamayan anneler ! Eksikliğin,özensizliğin getirdiği daha bir sürü saçma sapan işleyiş...

Saatlerce gözlerim hep dolu dolu,sanki önüne set çekmişim gibi ya da kurumaya eğimli bir gözü ıslak tutmak için görev edinmiş damlalar gibi.
Hiç akmadı ta ki çıkışımızı yapıp arabaya binene kadar.
Annem arabayı kullanıyorken ben herzaman ki gibi bir ayağımı koltuğa çıkartıp dizimi kendime çekmiş,bir elimle de başımı desteklemiş bakıyordum sahil yolunda.
Bir de ağlıyordum hiç konuşmadan,içimden konuşuyordum çünkü ağlarken düğümlenmişse boğazım konuşamıyorum.

Yine düğümlendim,yazamıyorum...

9 kişi renk katmış...:

masal dedi ki...

Canım benim de boğazımı düğümledin :(

berfin dedi ki...

offf aylin sabah sabah masal gibi kitledin boğazımı. canım benim biz yanındayız hiç unutma..

'Berrin' dedi ki...

orada olmak istiyorum..

Aylin Zeynep dedi ki...

Masal,

okurken dahi yaralıyorsa insanı...

Berfin'cim,

çok teşekkür ediyorum,paylaşabileceğin kişiler olduğunu bilmek güzel şey.

Berrin,

bunu hissediyorum.

Elçince dedi ki...

seni okurken ne düşündüm biliyormusun,yaşadığın şeylerin ne kadar kutsal ve güzel olduğunu biliyorum kulağa hoş gelmiyor ama beni anlayacağını düşünüyorum acılar insanı güçlendirir güçlendikçe dikleştirir ve güzelleştirir,ama gözyaşlarını paylaşıyorum hemde kalpten...

Aylin Zeynep dedi ki...

Elçin'cim,

aynı görüşteyim seninle,yaşadığım olumsuz şeylerin özel ve farklı olduğunu düşünüyorum;bunlara göğüs gererek hayatıma devam ettiğimde,üzerlerinden atlayabildiğimde de yapabiliyorum diyorum ve gurur duyuyorum.

Allah herkese kaldırabileceği kadarını verirmiş biliyorum.

Teşekkür ediyorum paylaştığın için.

Muhabbet Çiçeği dedi ki...

Bende düğümlendim resmen :((( Canım yaaa güçlü ol ve bırakma kendini. Sen güçlü bir kadınsın bunu biliyorum. Geçecek buda geçecek. Güzel günler seni bekliyor.Gözyaşların bırak aksın, rahatlarsın. Gözyaşlarını ve üzüntünü paylaştığımı bil lütfen.

Aylin Zeynep dedi ki...

Muhabbet Çiçeği,

çok çok teşekkür ediyorum,geride bıraktım bile,üzerinde uzun süre tur atmaya kalksam altından kalkamam sarfettiğim eforun :)))

Çok çok öpüyorum seni

Adsız dedi ki...

Webmaster cok tesekkurler...

Selamlar Senay